Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej wraz z Miejskim Domem Kultury w Mławie w dniu 18 listopada zorganizował promocję wydanego kalendarza na 2017 rok.
W kalendarzu swoje prace fotograficzne zaprezentowali: Robert Bartosewicz, Celina Błaszczyk, Danuta Gastołek, Dariusz Tadrzyński i Zbigniew Wawrzyński.

Kalendarz zostały wzbogacone wierszami: Anny Humięckiej, Jerzego Gawlikowskiego, Dariusza Tadrzyńskiego, Artura Dębskiego, Haliny Wylot, Krzysztof Olech, Beaty Sobieraj, Bronisławy Stachuli, Krystyny Machałowskiej, Marka Ligińskiego, Teresy Dwórznik-Romańskiej oraz już nieżyjących poetów: Janusza Dylewskiego, Jadwigi Szymkowicz i Marii Barbary Artowicz.
Promocja odbyła się wśród wiszących prac fotograficznych przedstawiających cztery pory Mławy.
W ramach podziękowania za sponsorowanie mławskiej kultury Zarząd ZTZZ uhonorował kilkanaście osób mianem Mecenasa Kultury Zawkrzeńskiej.
Wydanie kalendarza jest zwieńczeniem całego zadania, które polegało na prezentacji zdjęć Mławy w czterech porach roku. Zdjęcia prezentowane były na czasowych wstawach w Miejskim Domu Kultury w Mławie.
Kalendarz jest do nabycie w Miejskim Domu Kultury oraz w księgarni przy ul. Stary Rynek.
Zadanie zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu samorządu Miasta Mława w ramach otwartego konkursu ofert na kulturę w 2016 roku.

Ostatnio dodany film... - zobacz nasz kanał...

Księgarnia

Kartka z kalendarza

Newsletter

Imię i nazwisko:
Email:

Nasi członkowie (losowo)