Dziewiątego grudnia (piątek) w Pizzerii JOKER przy ul. Reymonta  w mławskim parku odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej pt „Świat wokół nas”. Wernisaż rozpocznie się od godz. 17.

Swoje prace zaprezentują członkowie Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej: Jan Chądzyński, Janusz Grzegorczyk, Jerzy Jasiński, Wiesław Kiwit, Zdzisław Kruszyński, Andrzej Panasiuk, Joanna Rodowicz, Dorota Skrobińska, Beata Sobieraj, Jacek Stryjewski i Magdalena Szumkowska.

Wystawa jest pokłosiem odbytego pleneru malarskiego podczas którego uczestnicy mieli za zadanie dostrzec - jak sama nazwa wskazuje – ŚWIAT WOKÓŁ NAS. Świat ludzi, stąd zaprezentowane zostaną także akty. Prezentowane w niniejszym zaproszeniu obrazy są autorstwa koordynatora zadania – Jacka Stryjewskiego.

Zarząd ZTZZ serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Ziemi Zawkrzeńskiej.

Zadanie współfinansowane przez Samorząd Miasta Mława w ramach otwartego konkursu ofert na kulturę w 2016 roku.

PODSUMOWANIE SPOTKANIA:

Dla ZTZZ rok 2017 już zapowiada się ciekawie, bo mamy nareszcie swoje miejsce wystawowe w „Galerii Parkowa”.

Właśnie tam od 9 grudnia 2016 r. znajduje się druga już wystawa ZTZZ.

Wernisaż wystawy "Świat wokół nas" na którym wśród 26 obrazów spotkali się autorzy - malarze, ich rodziny i zaproszeni goście, był dla mnie jednym z ważniejszych wieczorów mijającego roku.

Jak każdy oglądający wystawę, wybrałam sobie obraz, który mi się najbardziej podoba. Wtedy nasunęła mi się myśl, że mając już stronę ZTZZ możemy jeszcze bardziej skorzystać z dobrodziejstw Internetu. Przy następnych wystawach ogłaszajmy konkursy na najlepsze prace, które wybieraliby Internauci. Nagrody zawsze dopingują do wysiłku i rośnie prestiż autora i nagrodzonej pracy. 

Jesteśmy zazwyczaj wielkimi indywidualistami, ale plenery malarskie w magiczny sposób jednoczą środowisko.  Jeszcze świątecznie życzę nam  wspólnego malowania, spotkań w plenerze przy sztalugach i pięknych wystaw w naszej Galerii.

Joanna Rodowicz

PRACE NASZYCH ARTYSTÓW

FOTORELACJA Z WERNISAŻU

 

Ostatnio dodany film... - zobacz nasz kanał...

Księgarnia

Kartka z kalendarza

Newsletter

Imię i nazwisko:
Email:

Nasi członkowie (losowo)