ISBN: 83-914501-6-3
Liczba stron – 64
Rok wydania: 2003
Dostępność: nakład wyczerpany
Każdy zakup wspiera mławską kulturę!

Opis:
Jest to zbiór autorskich pięciu opowiadań: Ocalony, Poza rzeczywistością, Córka, Ślad na ziemi, Pod obcym dachem i tytułowe opowiadanie Kim jesteś człowieku?
Szkic do okładki autorstwa Zdzisława Kruszyńskiego. Słowo wstępne autorstwa Andrzeja Malesy.

 Słowo od autora:

Dziś, jako człowiek z doświadczeniem życiowym, ze szczególnym uznaniem wspominam niezwykłą postać śp. ks. Kardynała i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, który był moim nauczycielem religii, na tzw. tajnych kompletach gimnazjalnych w czasie pobytu w Laskach k/Warszawy w latach 1943/1944. Kiedy odchodził przed wybuchem powstania warszawskiego do lasu na wezwanie dowództwa Armii Krajowej, ponieważ był wówczas kapelanem wojskowym, udzielił każdemu uczniowi błogosławieństwa i wręczył mały polsko-łaciński mszalik. Mszalik ten przechowuję do dziś jako szczególną relikwię.
Drugą postacią o niezwykłym znaczeniu dla mnie – jest Papież Jan Paweł II, któremu w 1995 roku wręczyłem osobiście w Watykanie własny zbiorek poezji pt. „Apel” i chwilę z Nim rozmawiałem. To spotkanie moje z Janem Pawłem II było, jest i będzie na zawsze wielkim wydarzeniem w moim życiu, a może nawet najważniejszym do tej pory.
Tym dwom Wielkim Inspiratorom mojego tworzeni oddaję hołd i dedykuję niniejszy wybór opowiadań.

Ostatnio dodany film... - zobacz nasz kanał...

Księgarnia

Kartka z kalendarza

Newsletter

Imię i nazwisko:
Email:

Nasi członkowie (losowo)